Pálavské vyhnívačky

Je to sranda soutěž určená pro každého, od začátečníka po ostřílené závodníky. Je to něco navíc k obvyklému svahování kolem startovačky. Naprosto nepovinné, nezávazné. Je to celoroční soutěž, není vázaná na jakýkoliv termín.

Princip

Je vypsáno několik soutěžních tratí pro obě startovačky. Pilot nebo skupina se rozhodne, že zkusí některou z nich zaletět. Podle času, podmínek, chuti… Stáhne si k tomu potřebné soubory a naťuká trať do navigace. Kdo má v mobilu XCTrack nebo FlySkyHy, tomu stačí jenom naskenovat QR kód. Před startem zapne navigaci a může se vydat na trať. Po přistání nebo večer let uloží na XContest, do poznámky napíše, že šlo o soutěž na xy trati. A je to. Počítá se nejlepší čas ze všech pokusů za celý rok pro danou trať. Vítěz tratě bude po vyhodnocení sezóny organizátorem odměněn.

Tratě jsou vždy návratové (FAI nebo plochý trojůhelník) a Cíl má dostatečně velkou kružnici na to, aby se dalo přistát i na startu a začít znovu nebo pokračovat v obvyklém svahování do večera.

Velikost tratí je od 3 km po 15 km. Vzhledem k tomu, že spousta z nás nikdy žádný závod nezkusila a s létáním třeba začíná, tratě jsou co nejjednodušší, nevedou do závětří nebo přes vodu.

K dispozici jsou soubory s otočnými body, ke každé trati: mapa, popis, soubor pro nahrání do XCTracku, QR kód pro naskenování do XCTracku nebo FlySkyHy. Někteří z nás si mohou vyzkoušet „závodní“ navigaci, potrénovat a třeba i vyhrát. Rozdíl oproti normálnímu závodu je především v tom, že neexistuje jiná podpora než ta virtuální, tedy žádné svozy, žádné bezpečnostní komise nebo přehled o tom, kdo nedoletěl. Bezpečnost je jen na pilotovi.

Užijte si, zazávoďte ale hlavně bezpečně doleťte!

Pravidla soutěže, návody

Ke stažení

Tratě ( stáhnout všechny)

Děvín 3 km


Děvín 5 km


Děvín 10 km


Děvín 15 km


Děvín Mikulov


Stolovka 4 km


Stolovka 6 km


Stolovka 10 km


Stolovka 15 km