Návštěvní kniha

05. 03. 2011 20:01

první přelety

Takže dnes nastal historický den prvních legálních přeletů z Pálavy. Šikec, Martin a Oťas to napálili do předpolí, vybublali nahoru, nad Stolovkou si dobrali a pustili to k Přítlukám. Když budu vědět jak, přidám fotky z dnešního lítání.

28. 02. 2011 23:03

Karel Vejchodský

Otvírání Pálavy

Podle počasí na 2. nebo 3. březnový víkend chystáme "Otvírání Pálavy". Kromě lítání bychom rádi, abychom se vzájemně poznali, je nás opravdu hodně :-) Chystáme pro vás i zajímavý program s promítáním a večer sponzorské víno. Podrobné info zveřejníme a rozešleme všem pozvánku, jakmile budou nadějné vyhlídky předpovědi počasí :-) Za výbor sdružení zdraví charlie

28. 02. 2011 13:08

Kategorie - soutěž

Vzhledem k lokalitě navrhuji trošku jiné kategorie - Bílé , Červené , Burčák ... ať se každý přihlásí kam chce. :-)
Martin L.

24. 02. 2011 17:58

Máca J

--

Jasně, jde přece hlavně o termiku. A ta tam chodí řádně.Mohou potvrdit rogaláci z prvého mistrovství v r.tuším 85 které se lítalo na ještě jednoplátnech od vysílače a až do základny.Pohraničníky málem trefilo a bylo po ftákách.S Alpinem jsem tam taky toči šprajc. No a když netrefíme po startu termiku, do sklípku jistě.

24. 02. 2011 16:02

--

Přeskok na velkou? Myslíš tím odskočení si na velkou? :-)))) -legrace- Lítal jsem svého času na Palavě na všechny směry, takže třeba i na Stolovce směrem na Klentnici, přímo nad baráky. Bylo to v době, kdy nás ochránci ještě nevyháněli, ale klidně nás pozdravili a šli dál. Bohužel naše vybavení tenkrát nabízelo pouze svahovačku a v tom proudění sem tam využití nějaké bubliny. Nemám tedy přeskok Děvín - Stolovka, nebo obráceně vyzkoušený, ale vím, že rogalisti a větroňáři tam běžně lítají. Větroň dokonce dokáže po nasvahování doletět s rezervou na břeclavské letiště. A to jim prý termika na této zpátečce nijak nechybí. Bude potřeba tam chodit v termickém počasí a pak to půjde. :-)

23. 02. 2011 21:17

J Máca

--

Krásné téma. Věřím, že přeskok na vekou bude velmi brzy samozřejmostí.v tom má ta Pálava kouzlo a přitažlivost,ne hoblovat stolovku.Však se brzy ji naučíme číst..Jako kdysi Peckovou u Senice.

22. 02. 2011 18:27

Luděk Fridrich

přeletová klubová sotěž

To se dá stihnout během jednoho letu, odměna za přeskok i přes....za to, žes nedoletěl zpět na ofiko přistávačku. :-)

22. 02. 2011 12:03

přeletová klubová sotěž

Jsem pro a kdo první vyhnije kde nemá a vyrobí první pořádnej průser,tak by taky mohl něco dostat,třebá přez ..... snad to nebudu já

20. 02. 2011 11:33

Přeletová klubová soutěž

Mám konkrétní návrh, pojďme vyhlásit soutěž o přeskok na hlavní vrchol Pálavy. Komu se prvnímu podaří nastoupat ze Stolovky a polétat si i na hlavním vrcholu, tak ať něco vyhraje, .... i když nevím zatím co. :-)Co vy na to?

13. 02. 2011 12:56

Přeletová klubová soutěž

V návaznosti na svůj návrh pro ČPP přidat kategorii "seriál" by mě zajímalo kolik pilotů tu máme s éry do EN C. Vyhodnocení nejzajímavějších letů se mi taky líbí.

10. 02. 2011 21:28

Přeletová klubová soutěž

Jsem rozhodně pro, je to super nápad. Kategorie si myslím není důvod dělat jinak, než je nastavené v ČPP, takže Open a Standard vyhovuje. Přimlouvám se navíc o možnost "oznámkovat" každý přeled ostatními členy klubu a tím by se dalo soutěžit ještě i o nejzajímavější přelet, i když třeba nebude nejdejší.

10. 02. 2011 11:40

Karel Vejchodský

Přeletová klubová soutěž

Ahoj,
uvítali byste přeletovou soutěž umístěnou na našem webu? Fungovalo by to tak, že všechny přelety přihlášené ze Stolovky v Českém poháru (http://www.xcontest.org/cesko/) by se automaticky zobrazovaly i zde a tvořilo by se také pořadí, denní skóre atd...

Tomáš navrhl jméno soutěže "Pálavský pohárek" :-)

Jaké kategorie byste uvítali? Uvažoval jsem o Open a Standard (max EN-B) a pořadí by se určovalo ze 3 nejlepších letů. Případně dejte svůj návrh :-)

31. 01. 2011 22:10

RE: trochu chaotický web

Ahoj Dane, seznámit se s paraglidingem, pokud v tom nemáš ještě uplně jasno, jde taky jako "závaží" na tandemu s někým zkušeným a pak si řekneš, jestli do toho chceš investovat nějaké drobásky. :-) S tím by Ti dokázal pomoct právě Karel V. alias Charles.
No a brigády jsme si dělávali občas nechtěně a narychlo, když bylo právě potřeba sundat z nějakého keře padák, takže toto byla určitá forma prevence. :-)

31. 01. 2011 14:52

Karel Vejchodský

RE: trochu chaotický web

Ahoj Danieli, tohle jsou stránky občanského sdružení, jehož členy jsou z drtivé většiny piloti paraglidingu, více informací o sdružení zde - http://pgpalava.cz/o-sdruzeni

Občanské sdružení PG Pálava neprovádí výuku paraglidingu, od tohoto jsou tu školy paraglidingu. Jejich seznam je třeba zde: http://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Vyukove-sluzby/Kurzy/Sportovni-kurzy/Paragliding

Ač tvoje domněnka ze sdružení socialistické brigády pravděpodobně pramení z fotek z brigády úpravy přistávačky, věz, že pokud budeš lítat a přihodí se ti někdy rozvěsit padák na stromy, určitě tuhle naši aktivitu rychle pochopíš :-)

30. 01. 2011 17:34

Daniel Kovařík

trochu chaotický web

Zdravím Vás Při náhodném nálezu vašeho webu a sdružení jsem dost dobře nepochopil, zda jste klub i možností výuky tohoto létání a nebo jen nějaké sdružení typu socialistické brigády ?? Hledám někoho , kdo je schopen také nabídnout létání a výuku a ne jen možnost či nutnost být někde registrován když chci zrovna skusit paraglaid.... Díky za případné upřesnění, jsem z Rakvic. email senza@seznam.cz